OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

        Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 1600. Zechciejmy uczestniczyć w tym pięknym polskim nabożeństwie całymi rodzinami, zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Podczas Gorzkich Żali składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.

W piątek bezpośrednio po mszy św. około godz. 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zachęcam do licznego uczestnictwa.

W Sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest przeżywana także jako Dzień Świętości Życia. Zachęcam wszystkich wzorem lat poprzednich do włączenia się w dzieło tzw. Duchowej Adopcji. Jest to akcja modlitewna podjęta dla ratowania dzieci poczętych, zagrożonych zabiciem
w łonie matki. Ci, którzy podejmują dzieło Duchowej Adopcji zobowiązują się do codziennej modlitwy w ciągu 9 miesięcy za jedno zagrożone zabiciem dziecko. Pragnący podjąć się tego dzieła mogą zabrać ze stolika z prasą katolicką deklaracje, odciąć część gdzie znajduje się miejsce na wpisanie swojego imienia i nazwiska i przynieść na sobotnią Mszę św.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Zachęcamy do nabywania baranków w ramach wielkopostnej akcji Caritasu. Niech znajdą się one w każdym koszyku z pokarmami przynoszonymi do święcenia w Wielką Sobotę jako symbol Chrystusa i okazanego nam w Jego imię miłosierdzia.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Markowi Faber, Małgorzacie Pasternak, Ewelinie Pomierskiej oraz Waldemarowi Kowalczykowi za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.      

Podopieczni i Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Konwencie Bonifratrów w Zebrzydowicach serdecznie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w przyszłą niedzielę 26 marca w godz. od 700 do 1600.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.

W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” czytelnicy znajdą materiały przygotowujące do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego, oraz informacje o św. Józefinie Bakhicie, patronce uwolnienia kobiet od ucisku i przemocy.