OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
i wyzwolenie z innych nałogów.

W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas przygotowania do przeżycia Tajemnicy Odkupienia przez mękę śmierć i zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 800 i 1800.

W tym dniu obowiązuje post ścisły to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia.
Wielki Post to czas w którym szczególnie łączymy się z zbawczym cierpieniem Jezusa przez uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych.

W najbliższy piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się w terenie, rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. około 1900 przy kościele. Zapraszam całe rodziny z dziećmi i młodzieżą do pójścia śladami naszego Zbawiciela, proszę zabrać latarki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Środę popielcową rozpoczną się
w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ojciec Jacek Dubel redemptorysta. Od środy do soboty Msze święte z nauką rekolekcyjną będą o godz. 800 i 1800, w środę i piątek, będą spotkania rekolekcyjne w Szkole Podstawowej, a w czwartek w kościele o godz. 1630 dla uczniów klas od I do IV, a o godz. 1700 dla uczniów kl. od V do VIII.  W sobotę zapraszamy podobnie dzieci  młodsze na godz. 1630, a starsze z kl. V do VII na godz. 1700, natomiast po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. W niedzielę zakończenie rekolekcji, a po Mszy św. o godz. 1100 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się Nabożeństwem Gorzkich Żali.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach IV kwartału minionego roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich miesiącach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Suma: 400 zł.

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 140 zł.

Ofiara z Brodów 2640 zł. Ofiara z Zebrzydowic 9100 zł. W sumie: 11740 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich miesięcy, oraz tych którzy złożyli ofiarę na konto są wypisane na czerwono i umieszczone w gablotach.

Dziękując wszystkim, którzy złożyli ofiarę ponawiam prośbę
o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na dalsze prace remontowe.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu:  Krystynie Goczał, Joannie Goczał, Renacie Jarosz, Marii Wojnowskiej, Wioletcie Brózda, Barbarze Morek, Stanisławowi Wcisło, Lucjanowi Kopta, państwu Kędziora, Żmuda, Gnojek i Morawa za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” wprowadza w zaczynający się
w najbliższą środę Wielki Post. Warto przeczytać o tym skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem, oraz jak poszczono
w czasach Jezusa. W „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy znajdą wskazówki jak przeżyć Wielki Post, by zakończył się prawdziwą głęboką radością.