OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA ADWENTU 18.12. 2022

Dzisiaj w ostatnią niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, w poniedziałek, środę i sobotę
 o godz. 700, a we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1700.

W czwartek po Mszy św. i w piątek od rana będą trwały prace przy wykonaniu dekoracji świątecznej, bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnia Msza św. roratnia o godz. 700.

Zachęcam do religijnego przeżywania Świąt  Narodzenia Pańskiego. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post. Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o przyjściu na świat Zbawiciela, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.

Przyjdźmy na tradycyjną Pasterkę o północy, by przez udział w świętej Liturgii wspólnie uczestniczyć w uobecnieniu się Tajemnicy Bożego Narodzenia.
O godz. 2340 poprzedzi ją wieczór kolęd. Składka tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. W czasie Mszy św.
o godz. 1100 pragniemy uczcić 100 rocznicę urodzin naszej rodaczki siostry Alojzy ze Zgromadzenia Sióstr Szarytek, zapraszam wszystkich chętnych na tę uroczystość.

Kto nie uczynił tego w poprzednie  niedzielę, może także dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki przy wyjściu z kościoła, są jeszcze do nabycia ostatnie świece
w ramach akcji Caritasu, skierowanej na pomoc biednym dzieciom.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marcie Żurek, Halinie Zachara, Grażynie Kłobuch, Arturowi Sarapata i Mirosławowi Szlachta za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

Jest do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego z planem Kolędy.

Dzisiejszy „Gość Niedzielny” zwraca uwagę na właściwe przeżycie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, by uświadomić sobie, że Pan Bóg na mnie patrzy, a jest to spojrzenie, które może mnie przemienić, jeżeli na nie się otworzę czyli będę się modlić. Równocześnie znajdziemy wskazówki w jaki sposób pogłębiać przez ten czas relacje z innymi ludźmi.

W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej o wydarzeniach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, między innymi o tym co prowadziło Mędrców do Betlejem i czy była to gwiazda.

Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, w poniedziałek, środę i sobotę
 o godz. 700, a we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1700.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnia Msza św. roratnia o godz. 700.

W Niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. W czasie Mszy św.

w ramach akcji Caritasu, skierowanej na pomoc biednym dzieciom.

Jest do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego z planem Kolędy.

Znajduje się tam również instrukcja do samodzielnego złożenia aniołka
z papieru.