OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA 6.11.2022

     Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Kto nie uczynił tego na cmentarzu będzie miał możliwość nabycia naszego „Kalendarza Parafialnego na przyszły rok”. Zachęcam do tego, by ten kalendarz znalazł się w każdej rodzinie jako pamiątka po wydarzeniach parafialnych
z minionego roku i zachęta do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach religijnych, które dzieją się w naszej wspólnocie parafialnej, a złożone ofiary pomogą pokryć koszty remontu Sali Parafialnej.

W środę, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości.

W sobotę, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VI Światowy Dzień Ubogich
z polecenia Kurii będzie przeprowadzona zbiórka na wsparcie grup charytatywnych wspomagających potrzebujących w naszej diecezji i parafii.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie  po Mszy św. o godz. 1100 rodziców młodzieży z kl. VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Wioletcie Sikora Pasternak, Małgorzacie Brózda i Izabeli Buckiej za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w  Uroczystość Wszystkich Świętych  kwestowali na cmentarzu, „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę w kwocie 5960 zł.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje mieszkańców gminy zainteresowanych zakupem węgla, iż z dniem 7 listopada rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o zakup preferencyjnego paliwa stałego. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta w pokoju 16.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na problem, który dotyka wielu z nas, a jest nim samotność i poczytać o tym jak można go samemu przełamać i jak pomóc w tym innym. Bardzo interesujące są również artykuły
o świętych ze Starego Testamentu i o kandydacie na ołtarze Ojcu Walterze Ciszek, który 23 lata spędził w gułagach i katowniach NKWD, a po wymianie za sowieckich szpiegów był w USA rozchwytywanym rekolekcjonistą
i kierownikiem duchowym.

Listopadowy numer miesięcznika „Staś” umożliwia dzieciom przełamanie przekonania, że ten miesiąc jest szary i deszczowy, ponieważ ze Stasiem może być kolorowy i radosny, oprócz różnych zabaw umożliwia poznanie ciekawych legend związanych z niektórymi świętymi.

     Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Kto nie uczynił tego na cmentarzu będzie miał możliwość nabycia naszego „Kalendarza Parafialnego na przyszły rok”. Zachęcam do tego, by ten kalendarz znalazł się w każdej rodzinie jako pamiątka po wydarzeniach parafialnych
z minionego roku i zachęta do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach religijnych, które dzieją się w naszej wspólnocie parafialnej, a złożone ofiary pomogą pokryć koszty remontu Sali Parafialnej.

W środę, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości.

W sobotę, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VI Światowy Dzień Ubogich
z polecenia Kurii będzie przeprowadzona zbiórka na wsparcie grup charytatywnych wspomagających potrzebujących w naszej diecezji i parafii.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie  po Mszy św. o godz. 1100 rodziców młodzieży z kl. VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Wioletcie Sikora Pasternak, Małgorzacie Brózda i Izabeli Buckiej za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w  Uroczystość Wszystkich Świętych  kwestowali na cmentarzu, „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę w kwocie 5960 zł.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje mieszkańców gminy zainteresowanych zakupem węgla, iż z dniem 7 listopada rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o zakup preferencyjnego paliwa stałego. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta w pokoju 16.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na problem, który dotyka wielu z nas, a jest nim samotność i poczytać o tym jak można go samemu przełamać i jak pomóc w tym innym. Bardzo interesujące są również artykuły
o świętych ze Starego Testamentu i o kandydacie na ołtarze Ojcu Walterze Ciszek, który 23 lata spędził w gułagach i katowniach NKWD, a po wymianie za sowieckich szpiegów był w USA rozchwytywanym rekolekcjonistą
i kierownikiem duchowym.

Listopadowy numer miesięcznika „Staś” umożliwia dzieciom przełamanie przekonania, że ten miesiąc jest szary i deszczowy, ponieważ ze Stasiem może być kolorowy i radosny, oprócz różnych zabaw umożliwia poznanie ciekawych legend związanych z niektórymi świętymi.