OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022

Dzisiaj zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęła się Renowacja Misji Świętych, Msze św. według porządku niedzielnego o godz.2030 będzie Apel Jasnogórski.

Msze św. w tygodniu  o godz.900 i 1800, a o godz. 2030 Apel Jasnogórski
w poniedziałek i środę spotkania z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej, a we wtorek spotkanie w kościele o godz. 1600 dla dzieci z kl. I do IV,
a o godz. 1630 Msza św. z kazaniem dla kl. V do VIII. Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. wraz z dorosłymi.

W środę, wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W czwartek w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku uczczeniu św. Michała Archanioła. Każdy kto nawiedzi naszą świątynię, przystąpi do Komunii świętej, pomodli się
w intencjach Ojca świętego i nie ma przywiązania do grzechu może uzyskać łaskę odpustu, czyli darowania kary za grzechy już wcześniej odpuszczone
w sakramencie pokuty. Po Mszy św. zachęcam wszystkich do uroczystego uczczenia naszego Patrona udając się przed figurę św. Michała Archanioła znajdującą się w grocie przed kościołem, aby tam oddać Mu pokłon
i przeżegnać się wodą święconą.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu uczestnicząc w tym dniu w Mszy św. o godz. 700 i 900 a szczególnie w sumie odpustowej o godz. 1800, którą będzie połączona z zakończeniem Renowacji Misji Świętych. Po sumie procesja wokół kościoła ku uczczeniu św. Michała Archanioła, prosimy o włączenie się w nią wszystkie grupy parafialne. Panów niosących baldachim, oraz dzieci i młodzież proszę o przyjście w strojach krakowskich.

W piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godziny 900,
W Brodach, a w Zebrzydowicach od godz. 1000.

Również w  sobotę rozpoczynamy miesiąc październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Dzieci i młodzież podczas październikowych nabożeństw otrzymają specjalne obrazki. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tą piękną modlitwę. Na początku listopada pokażą je na katechezie. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału.

z kl. III.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

Nabożeństwo Różańcowe w niedziele będzie po Mszy św. o godz. 1100.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Joannie Trela, Agacie Piecek, Agacie i Agnieszce Kuska za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

Rodzina Zosi Pająk ze Skawinek, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni prosi o możliwość przeprowadzenia zbiórki przed kościołem w przyszłą niedzielę
2 października na najdroższy lek, który kosztuje ponad 10 milionów zł.

Zosia urodziła się 4 maja tego roku i zmaga się z tą chorobą od urodzenia, potrzebuje ludzi o dobrym sercu by pomogli uzbierana terapię genową.
W Polsce ten lek można podać, gdy waga dziecka nie przekroczy 13,5 kg, pozostało więc niewiele czasu. Rodzina Zosi z góry dziękuje za okazaną pomoc.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania.

2 października na najdroższy lek, który kosztuje ponad 10 milionów zł.

„Mały Gość Niedzielny” wprowadza młodych czytelników w przeżywanie modlitwy różańcowej.v