OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, po południu rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży Ruchu
Światło – Życie naszej parafii w Krościenku.

W poniedziałek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

i 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, a także rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Mszą świętą dla uczniów, rodziców i nauczycieli   o godz. 900

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do M­­szy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę wspomnienie, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Również w sobotę rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła naszej parafii Mszą świętą o godz. 1800, a po niej błogosławieństwo świec, które będą płonąć jak znak obecności Chrystusa podczas spotkań formacyjnych. Następnie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie podczas którego wszyscy będą mogli podzielić się wspomnieniami z rekolekcji i innych przeżyć wakacyjnych miedzy innymi przez prezentację wybranych zdjęć i filmów.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Kosek, Józefie Kosek Barbarze Ćwiękała, Annie Zielińskiej, Katarzynie Witek i Sabinie Skrzyńskiej za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć co na nim jest najważniejsze, oraz o tym dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Pana Jezusa, Maryi czy świętych.

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, po południu rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży Ruchu
Światło – Życie naszej parafii w Krościenku.

W poniedziałek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

i 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, a także rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Mszą świętą dla uczniów, rodziców i nauczycieli   o godz. 900

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do M­­szy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę wspomnienie, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Również w sobotę rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła naszej parafii Mszą świętą o godz. 1800, a po niej błogosławieństwo świec, które będą płonąć jak znak obecności Chrystusa podczas spotkań formacyjnych. Następnie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie podczas którego wszyscy będą mogli podzielić się wspomnieniami z rekolekcji i innych przeżyć wakacyjnych miedzy innymi przez prezentację wybranych zdjęć i filmów.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Kosek, Józefie Kosek Barbarze Ćwiękała, Annie Zielińskiej, Katarzynie Witek i Sabinie Skrzyńskiej za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć co na nim jest najważniejsze, oraz o tym dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Pana Jezusa, Maryi czy świętych.

W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z siostrą Jadwigą, która przez lata służyła w amerykańskiej armii, a obecnie jest albertynką, jak również przeczytać wspomnienia innych o innych osobach, które doświadczyły Bożej obecności.

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, po południu rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży Ruchu
Światło – Życie naszej parafii w Krościenku.

W poniedziałek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

i 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, a także rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Mszą świętą dla uczniów, rodziców i nauczycieli   o godz. 900

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do M­­szy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę wspomnienie, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Również w sobotę rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła naszej parafii Mszą świętą o godz. 1800, a po niej błogosławieństwo świec, które będą płonąć jak znak obecności Chrystusa podczas spotkań formacyjnych. Następnie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie podczas którego wszyscy będą mogli podzielić się wspomnieniami z rekolekcji i innych przeżyć wakacyjnych miedzy innymi przez prezentację wybranych zdjęć i filmów.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Kosek, Józefie Kosek Barbarze Ćwiękała, Annie Zielińskiej, Katarzynie Witek i Sabinie Skrzyńskiej za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć co na nim jest najważniejsze, oraz o tym dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Pana Jezusa, Maryi czy świętych.

W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z siostrą Jadwigą, która przez lata służyła w amerykańskiej armii, a obecnie jest albertynką, jak również przeczytać wspomnienia innych o innych osobach, które doświadczyły Bożej obecności.v

W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z siostrą Jadwigą, która przez lata służyła w amerykańskiej armii, a obecnie jest albertynką, jak również przeczytać wspomnienia innych o innych osobach, które doświadczyły Bożej obecności.