OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i samo uświetnienie  procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Mszy św.
o godz. 1800 i  procesji eucharystycznej.

We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W czwartek, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
o godz. 900 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego.

Natomiast o godz. 1800 Msza święta na zakończenie Roku Formacyjnego Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła, połączona z modlitwą w intencjach Bractwa św. Michała Archanioła, po Mszy św. tradycyjne podsumowanie kończącego się roku formacyjnego, a następnie adoracja i modlitwa z zawierzeniem się Najświętszemu Sercu Jezusowemu, zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

W sobotę,wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dróżki Matki Bożej, wyjście spod Klasztoru o godz. 1400.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Katarzynie Porzeżańskiej, Bożenie Okular, Małgorzacie Maciejowi i Karolinie Gawron, Teresie i Tadeuszowi Siwek za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W „Gościu  Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym dlaczego warto podejmować Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dla rodziców wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające z telefonów i internetu.

Jest także do zabrania książeczka opracowana w diecezji poznańskiej o tym jak rozmawiać z dziećmi na temat seksualności.

W najnowszym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” wakacyjna zachęta do zwiedzania miejsc leżących nad  Wisłą, do numeru dołączona książeczka na wakacje dla tych, którzy chcą wędrować z biegiem Wisły, oraz informacje
o konkursie fotograficznym z nagrodami.

i Krwi Chrystusa. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Mszy św.
o godz. 1800 i  procesji eucharystycznej.

We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

o godz. 900 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego.

W sobotę,wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

o konkursie fotograficznym z nagrodami.