Strona główna

Z naszego kościoła parafialnego udostępniamy codzienną transmisję Mszy św.
i nabożeństw

Aktualności

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07. 2024
  W poniedziałek, święto św. Marii Magdaleny.             We wtorek, święto  św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. W środę, wspomnienie św. Kingi, dziewicy. W czwartek, przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienieśw. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów, oraz innych pojazdów. Przy tej okazji odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski do spraw Misji składaną ofiarą możemy częściowo przyczynić się do zdobycia funduszy na środki transportu dla misjonarzy. W piątek, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. W tym tygodniu przyjedzie na Odpust do Skawinek Ks. Sibi wraz z Ojcem Generałem swojego Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia i będzie przewodniczył Mszy św. w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 700. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Barbarze Ćwiękała, Marii Kosek, Annie Zielińskiej, Marii Biela i Krzysztofowi Kosek za posprzątanie  kościoła i otoczenia. „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą. Ponawiamy zaproszenie Ks. Franciszeka Płaczka na uroczysty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca przy domu Pięknej Miłości w Stanisławiu Dolnym rozpoczęcie on o godz.1700  a około godziny później będzie Msza Święta. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” przypomina że obecnie mija 70 lat od pierwszych rekolekcji oazowych, które osobiście prowadził Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki co dało początek największego w krajach komunistycznych Ruchu Światło-Życie i ukazuje jak działa ta wspólnota dzisiaj.
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2024
  W poniedziałek, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.     We wtorek, wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. W czwartek, wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana. W sobotę, wspomnienie bł. Czesława, kapłana. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Jadwidze Pasternak, Agacie Baca, Marii Zolik, Elżbiecie i Zofii Janiczak za posprzątanie  kościoła  i otoczenia. „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą. Ks. Franciszek Płaczek serdecznie zaprasza na uroczysty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca przy domu Pięknej Miłości w Stanisławiu Dolnym rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.1700 informacja jest przekazywana wcześniej by można było sobie zaplanować uczestnictwow tym ważnym wydarzeniu szczegółowe informacje będą jeszcze przekazane. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się ze świadectwem pewnej kobiety, która wychowana w katolickiej rodzinie nie doświadczyła spotkania żywym Bogiem, gdy dorosła pierwszym krokiem było zerwaniez Kościołem, a w dalszej części dzieli się tym jak doszło do jej autentycznego nawrócenia. Przed chwilą słyszeliśmy o zaproszeniu na koncert w Stanisławiu, można się też dowiedzieć coś więcej o największym festiwalu dla młodzieżyw Polsce jaki trwa obecnie w Kokotku na Śląsku.
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2024
  Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Rodziny Ulmów, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Dróżki za zmarłych, wyjście spod Klasztoru o godz. 1330. W poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. W czwartek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. W piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupai męczennika. W sobotę, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świeradai Benedykta. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Ewie Liszka, Zofii Karelus, Barbarze Madeja, Ewie Kamińskiej, Alicji Cielińskiej i Tadeuszowi Karelus za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.  „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułem „Matka własnego ojczyma” o wielokrotnej mistrzyni Kazachstanu w karate, która wychowana jako muzułmanka doświadczyła spotkania z Jezusem, przyjęła Chrzest i trwa w wierze mimo trudności jakich doświadcza w związku ze swoim nawróceniem.                                                                                                                                Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Rodziny Ulmów, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Dróżki za zmarłych, wyjście spod Klasztoru o godz. 1330. W poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. W czwartek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. W piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupai męczennika. W sobotę, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świeradai Benedykta. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Ewie Liszka, Zofii Karelus, Barbarze Madeja, Ewie Kamińskiej, Alicji Cielińskiej i Tadeuszowi Karelus za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.  „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułem „Matka własnego ojczyma” o wielokrotnej mistrzyni Kazachstanu w karate, która wychowana jako muzułmanka doświadczyła spotkania z Jezusem, przyjęła Chrzest i trwa w wierze mimo trudności jakich doświadcza w związku ze swoim nawróceniem.                                                                                                                               
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2024 r.
             Dzisiaj zapraszamy na Dróżki Matki Bożej wyjście spod klasztoruo godz. 1330. W środę, święto św. Tomasza apostoła,  W czwartek, święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnejw Krakowie, i pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 1800 spotkanie członków Bractwa Św. Michała Archanioła przy plebani i wyjazd Na Mszę św. do Kaplicy św. Michała Archanioła w Lanckoronie, w przypadku złej pogody Msza św.w kościele parafialnym. W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1700. W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusaw Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu odgodz. 1500 aż do Mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach. W sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, odwiedziny chorychz Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach i od godz. 1000w Zebrzydowicach. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dróżki za zmarłych, wyjście spod Klasztoru o godz. 1330. Przed nami trzecia w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania. Zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, telewizorów, komputerów. Zbiórka będzie miała miejsce w naszej parafiiw sobotę 6 lipca do godz. 1100. Przychody z akcji są przeznaczone na wsparcie Polskich Misjonarzy. Przeznaczony na zbiórkę sprzęt proszę składować na parkingu przy środkowym stawie, powyżej plebani i budynku gospodarczego. Szczegółowe informacje o rodzajach zbieranego sprzętu znajdują się na kartkach które można zabrać że stolików z prasą. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Bożenie Karelus, Łucji Dragan, Beacie płaczek Sylwii Płaczek i Karolinie Kowalskiej za posprzątanie  kościoła  i otoczenia. „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą. Policja przesyła ostrzeżenie przed włamaniami szczególnie podczas wakacjii urlopów szczegóły znajdują się w gablocie. Wakacyjny numer „Gościa Niedzielnego” podkreśla znaczenie pielgrzymek, które są nie tylko ciekawą wędrówką, ale przyczyniają się do duchowej przemiany. Lipcowy numer „Stasia” zawiera różne wskazówki jak ciekawie przeżywać czas wakacji proponując różnego rodzaju gry, konkursy i zabawy.           
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024
  Zapraszamy dzisiaj na Dróżki Pana Jezusa wyjście spod Kaplicyśw. Rafała o godz. 1330. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W czwartek wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św. o godz. 700, i 1800, składka na tzw. „świętopietrze”, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dróżki Matki Bożej wyjście spod klasztoru o godz. 1330. Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnegow ramach II kwartału 2024r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara Odcinek„Nad Pomnikiem” Suma: 450 zł.                     Odcinek„Przy Strażnicy” Suma: 200 zł.                     Odcinek„Wipów” Suma: 100 zł.                     Odcinek„Przy Szkole” Suma: 250 zł.                     Odcinek„Za cmentarzem” Suma: 200 zł. Odcinek„Pod Lasem” Suma: 150 zł. Odcinek „Bieńkowice” Suma: 300 zł. Odcinek „Bieńkowice Góra” Suma: 270 zł. Odcinek „Górka Górna” Suma: 200 zł. Odcinek „Górka Dolna” Suma: 300 zł. Odcinek „Solca” Suma: 300 zł. Odcinek „Przy Sużywie” Suma: 50 zł. Odcinek „Opax” Suma: 200 zł. Odcinek„ Na Brzegu” Suma: 400 zł. Odcinek„ Nad Plebanią” Suma: 300 zł. Ofiara z Brodów 1150 zł. Ofiara z Zebrzydowic 2300 zł. W sumie 3450 zł. Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, oraz tych którzy złożyli ofiarę na konto parafialne są wypisane na czerwono i umieszczone w gablotach. Przed nami trzecia w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzyw poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałośćw podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania. Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Małgorzacie Gaczorek, Magdalenie Kruk, Urszuli Makijewskiej i Małgorzacie Wieciech za posprzątanie kościoła i otoczenia. „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą. Jest do nabycia wakacyjny Biuletyn Parafialny. Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” w nawiązaniu do najnowszego dokumentu Episkopatu Polski wyrażającego sprzeciw wobec zapowiadanych ograniczeń w nauczaniu religii, a także dotyczącego właściwego rozumienia religijności chrześcijańskiej podejmuje temat troski o wiarę przestrzegając, że ze wszystkiego co nie jest Bogiem potrafi człowiek zrobić sobie bożka, a także dając wskazówki jak we właściwy sposób przeżywać wiarę unikając wypaczeń i błędów.
 • 502,503. Biuletyn Parafialny Numer 7,8 – Lipiec i Sierpień 2024