Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2024 r.

           Dzisiaj zapraszamy na Dróżki Matki Bożej wyjście spod klasztoru
o godz. 1330.

W środę, święto św. Tomasza apostoła,

 W czwartek, święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej
w Krakowie, i pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 1800 spotkanie członków Bractwa Św. Michała Archanioła przy plebani i wyjazd Na Mszę św. do Kaplicy św. Michała Archanioła w Lanckoronie, w przypadku złej pogody Msza św.
w kościele parafialnym.

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do Mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, odwiedziny chorych
z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach i od godz. 1000
w Zebrzydowicach.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dróżki za zmarłych, wyjście spod Klasztoru o godz. 1330.

Przed nami trzecia w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania.

Zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, telewizorów, komputerów. Zbiórka będzie miała miejsce w naszej parafii
w sobotę 6 lipca do godz. 1100. Przychody z akcji są przeznaczone na wsparcie Polskich Misjonarzy. Przeznaczony na zbiórkę sprzęt proszę składować na parkingu przy środkowym stawie, powyżej plebani i budynku gospodarczego. Szczegółowe informacje o rodzajach zbieranego sprzętu znajdują się na kartkach które można zabrać że stolików z prasą.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Bożenie Karelus, Łucji Dragan, Beacie płaczek Sylwii Płaczek i Karolinie Kowalskiej za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Policja przesyła ostrzeżenie przed włamaniami szczególnie podczas wakacji
i urlopów szczegóły znajdują się w gablocie.

Wakacyjny numer „Gościa Niedzielnego” podkreśla znaczenie pielgrzymek, które są nie tylko ciekawą wędrówką, ale przyczyniają się do duchowej przemiany.

Lipcowy numer „Stasia” zawiera różne wskazówki jak ciekawie przeżywać czas wakacji proponując różnego rodzaju gry, konkursy i zabawy.