OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII wraz z rodzicami, oraz wszystkich chętnych do wspólnej refleksji
i modlitwy w domu parafialnym połączonej z adoracją, o umocnienie w wierze
i dobre przygotowania do Bierzmowania.

Zapraszamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach o godz. 1600, składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do nabywania baranków w ramach wielkopostnej akcji Caritasu. Niech znajdą się one w każdym koszyku z pokarmami przynoszonymi do święcenia w Wielką Sobotę jako symbol Chrystusa i okazanego nam w Jego imię miłosierdzia. We wtorek, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.

W piątek zapraszam całe rodziny z dziećmi i młodzieżą na Drogę Krzyżową
w terenie. Rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. około godz. 1730 przy kościele, zakończenie przy Klasztorze Sióstr Szarytek.

W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od godz. 900
w Brodach i od godz. 1000 w Zebrzydowicach.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

W przyszłą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 1100 nastąpi poświęcenie palm i procesja wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy do zachowania i rozwijania pięknego zwyczaju wykonywania palm, przez który wyrażamy naszą miłość do Chrystusa. Po Mszy świętej przed kościołem odbędzie się konkurs palm z nagrodami w którym będą mogli uczestniczyć tylko ci, którzy wykonali własnoręcznie swoją palmę.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach I kwartału 2024r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Suma: 450 zł.

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 250 zł.

Ofiara z Brodów 2850 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4750 zł. W sumie: 7600 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, są wypisane
i umieszczone w gablotach. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach złożyli ofiarę. Bardzo proszę o dalsze ofiary by można było  zdobyć środki na dalsze prace w domu parafialnym.

Składam serdeczne podziękowanie Pani: Iwonie Orłowskiej za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W dzisiejszą niedzielę do godz. 1900 trwa Kiermasz Wielkanocny w Konwencie Bonifratrów w Sali wystawowej Warsztatu Terapii Zajęciowej. Można zakupić różne rękodzieła wykonane podczas zajęć terapeutycznych z osobami niepełnosprawnymi i wspierać tą działalność.

W przyszłą niedzielę przy kościele będzie prowadzona kwesta na wsparcie naszej parafianki Julii Dryndos, która od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, zaawansowaną osteoporozę, a ostatnio wykryto szmery na sercu. Julia jest dzieckiem leżącym, które potrzebuje całodobowej opieki swojej mamy, która wychowuje ją samodzielnie. Zbiórka będzie przeznaczona na budowę windy, bez której mama Julii nie jest w stanie jej wynieś na piętro, lub na zewnątrz.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wskazówki dotyczące ożywienia modlitwy, by mogła ona przyczyniać się do rozwoju duchowego i przezwyciężania problemów dnia codziennego. Warto także przeczytać artykuły podejmujące temat roli relikwii na naszej drodze do zbawienia.