OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 7.05.2023

      Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. o godz. 1100 i adoracji Nabożeństwo majowe.

Natomiast w dni  powszednie Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, podczas Różańca
i Mszy św. będziemy się modlić za Ojczyznę przez wstawiennictwo
św. Stanisława biskupa i męczennika, którego 770 rocznicę kanonizacji przeżywamy.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę w Krakowie o godz. 900 będzie procesja z Wawelu na Skałkę ku uczczeniu św. Stanisława biskupa i męczennika. 

W niedzielę 21 maja dzieci z kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii św. natomiast w niedzielę 4 czerwca dzieci z IV klasy będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św.

Przed nami druga w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego. Osoby, które nie uczyniły tego w zeszłą niedzielę proszę
o zabranie kopert w których znajduje szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic
i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic.

Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na zaplanowane prace podczas wakacji.

Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania za złożoną ofiarę i wykonane wraz z nimi prace przy kościele.  

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W maju część rodzin przeżywa Pierwszą Komunię świętą, wiele osób zostało zaproszonych na tę uroczystość warto więc zapoznać się z artykułami
w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” o tym jak się zachować, aby pomóc, a nie utrudniać dzieciom przeżycia tego ważnego spotkania z żywym Bogiem.

 „Mały Gość Niedzielny” proponuje dzieciom jak przygotować się do „Dnia Matki” by nie tylko sprawić radość, ale pogłębić relacje i umacniać więzi rodzinne, a także wzbudzić zainteresowanie roślinami, a szczególnie kwiatami, które warto samemu uprawiać.