OGŁOSZENIA Parafialne 18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Ignacego z Loyoli kapłana.

W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa
i doktora Kościoła

Również w poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień z którym wiążą się ważne wydarzenia związane z naszą narodową walką o wolność i niepodległość takie jak: Cud nad Wisłą, wybuch Powstania Warszawskiego, Śluby Jasnogórskie, powstanie Solidarności. Zgodnie z życzeniem Konferencji Episkopatu Polski ten miesiąc niech będzie czasem szczególnej walki z naszymi wadami narodowymi przez podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu.

Wszyscy, którzy we wtorek  nawiedzą kościół parafialny przystąpią do Komunii świętej, pomodlą się w intencjach Ojca świętego i nie mają przywiązania do grzechu mogą uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy już wcześniej odpuszczone w sakramencie pokuty. Jest to tzw. Odpust „Porcjunkuli” wiąże się on z małym kościółkiem pod Asyżem w którym św. Franciszek odkrył swoje powołanie, przy tym kościele gromadzili się jego uczniowie i w nim zakończył swoje święte życie.

W czwartek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do M­­szy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach III kwartału 2022r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 250 zł.

Ofiara z Brodów 2150 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4800 zł. W sumie: 6950 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, są wypisane  i umieszczone w gablotach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy podczas wakacji  złożyli ofiarę

i zwracam się z prośbą o dalsze ofiary na pokrycie kosztów trwających obecnie prac  w domu parafialnym.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Julii Wieciech, Małgorzacie Gaczorek i Magdalenie Kruk za posprzątanie  kościoła  i otoczenia

W „Gościu Niedzielnym” Można przeczytać między innymi o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań, oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.

Sierpniowy numer „Stasia” zawiera różne gry, zabawy, konkursy, ale
i wskazówki jak ciekawie przeżywać wakacje, a równocześnie poszerzać swoją wiedzę.

Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Ignacego z Loyoli kapłana.

W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa
i doktora Kościoła

W czwartek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od

W sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 250 zł.

Ofiara z Brodów 2150 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4800 zł. W sumie: 6950 zł.

Sierpniowy numer „Stasia” zawiera różne gry, zabawy, konkursy, ale